Йоан Гуркюф играч на сезона във Франция

Полузащитникът на Бордо Йоан Гуркюф беше определен за играч на сезона във френското първенство, съобщават световните информационни агенции. 22-годишният футболист спечели анкетата, проведена между треньорите и футболистите на отборите от Лига 1.

 

Гуркюф има 12 попадения на сметката си в шампионата досега, а Бордо се нуждае от една точка при гостуването си на Каен в последния кръг, за да си гарантира първа титла от 1999 година насам.

 

На второ място в класацията е Мишел Бастос от Лил, а трети се нареди голмайсторът на Лига 1 с 24 попадения Пиер-Андре Жиняк от Тулуза.

 

За вратар на сезона във Франция бе избран Юго Лорис от Лион, който изпревари Стийв Манданда от Олимпик Марсилия.

 

За треньор на годината пък беше определен Ерик Геретс, който води втория в класирането Олимпик Марсилия.