Йежи Дудек изигра последния си мач за Полша

снимка: Wikipedia

Полша победи Лихтенщайн с 2:0 в приятелския мач, игран в Краков пред 10 хиляди зрители. Срещата бе последна с националния екип за 40-годишния вратар Йежи Дудек, който игра 34 минути в своя 60-ти мач за Полша.

Дудек прекрати кариерата си преди две години, но сега се завърна само, за да изиграе своя последен двубой пред родна публика, посочва БТА.

Домакините стигнаха до успеха с попадения на Артур Собиех в 53-ата минута и на Мачей Рибус в 72-ата. Този мач бе част от подготовката на Полша за световната квалификация с Молдова в петък.

В друга контрола Чиприан Марика се отличи с хеттрик за победа на Румъния с 4:0 над Тринидад и Тибаго 27-годишният нападател бе точен в 30', 32' и 81-ата минути.

Данийл Сайръс от Тринидад си отбеляза автогол четири минути след началото на второто полувреме.