Йешич: На този терен не е нормално да се играе

Наставникът на Литекс Миодрай Йешич хвърли вината за поражението от Левски върху лошия терен на стадона в Ловеч.

На почивката на двубоя над Града на люляците се изля истински порой, в резултат на което теренът бе наводнен. Въпреки това съдията Ивайло Стоянов взе решение срещата да се доиграе, а Левски запази аванса си от 1:0, който изкова шрез първата част.

По този начин Литекс остана трети в крайното класиране на А група.

“Изпускахме през първото полувреме много, те вкараха от едно положение. Бяхме готови да се хвърлим с по-голям риск през второто полувреме, искахме с всички сили да нападаме през второто полувреме, но няма да коментирам.

На този терен футбол не може да се играе, който е взел решение да се играе, той да коментира. Не е нормално да играем футбол на този терен, заяви Йешич.

Видях се с ръководителите на клуба, трябва да говорим със собственика и ще се разберем. Съжалявам за клуба и за феновете, и за играчите, те се раздадоха, искаха. Странно е да се вземе решение да се играе второто полувреме. Нормално е да се доиграе мачът утре. Има време да говорим за Лига Европа”, добави сръбският спец.