Ясни са полуифиналните двойки в Китай

Днес станаха ясни четиримата майстори на щеката, които ще се изправят на полуфиналите на Откритото първенство на Китай по снукър.

Първият полуфинал утре в 08:30 часа сутринта българско време ще срещне един срещу друг Марк Селби и бившия световен шампион Шон Мърфи.

Веселяка от Лестър, който в понеделник отново ще е №1 в световната ранглиста, се справи отлично срещу друг световен шампион - Марк Уилямс, след като го победи с 5:1 фрейма.

Срещата започна равностойно, като Селби грабна първата партия след игра по цветните, докато серия от 54 точки осигури на уелсеца равенството. В третия фрейм играта продължи около половин час, като англичанинът се оказа по-концентриран и отново поведе.

Това даде психологически ефект, като Иилямс правеше чести грешки, включително и загубата в четвъртия фрейм, когато пропиля аванс от халф сенчъри брейк. В крайна сметка Веселяка от Лестър се справи с опитите на Уилямс да обърне и се класира за полуфиналите.

От своя страна Мърфи записа страхотен обрат срещу Джак Лисовски, след като изоставаше с 2:4 от младия си съперник, но в крайна сметка успя да го обърне благодарение на безграничния си опит, въпреки че не записа нито една впечатляваща серия.

В другия полуфинал ще се изправят Нийл Робъртсън и Стивън Магуайър, които днес спечелиха своите срещи.

Кембъл, който изхвърли миналогодишния победител Питър Ебдън, не се оказа сериозно препятствие за Машината от Мелбърн, който грабна победата с 5:2, след като двамата задържаха равенството до 2:2.

Магуайър също имаше лесен четвъртфинален двубой, след като Стюърт Бингам не даде особена съпротива, като шотландецът спечели с 5:1, след като поведе категорично с 3:0 в самото начало. Срещата между двамата започва в 13:30 часа българско време.