Ясни са датите за Суперкупата на Испания

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Примера дивисион Атлетико (Мадрид) ще гостува на носителя на Купата на краля Реал Мадрид на 19-ти август в 00:00 часа българско време в първия двубой от битката за Суперкупата на Испания.

По традиция завесите на новия сезон падат именно в дуел за трофея между първенеца от първенството и победителя във втория по сила испански турнир. Реваншът на стадион „Висенте Калдерон“ ще бъде на 22-ри август от 23:30 часа българско време.

Испанската футболна лига все още не е потвърдила официално въпросните дати, но те се появиха на интернет страницата на „дюшекчиите“. Реал ще има възможността да спечели трето отличие през 2014-та година, след като победи Атлетико с 4:1 след продължения във финала на Шампионската лига.