Ясни са 1/8 финалните двойки на World Open

Джон Хигинс срещу Стюарт Бингам, Нийл Робъртсън срещу Греъм Дот и Марко Фу срещу Динг Жунуи са най-интригуващите двойки от осминафиналите на турнира World Open, който се провежда на о-в Хайнан.

Четирикратният световен шампион Хигинс ще се изправи срещу един от играчите в най-добра форма през този сезон - Стюарт Бингам, който спечели 3 ранкинг турнира до момента и се изстреля до 7-мо място в световната ранглиста.

Нийл Робъртсън и Греъм Дот пък са двама световни шампиони, които през 2013-та година се наслаждават на доста добри представяния. Австралийската гръмотевица игра финал на Мастърс, след което отстъпи на полуфинал в Германския Мастърс от бъдещия победител Али Картър, а на Откритото първенство на Уелс беше преборен на осминафиналите от Бингам, който загуби чак в битката за титлата със Стивън Магуайър.

Греъм Дот беше позабравен от голямата сцена на ранкинг турнирите, но избухна на Мастърс, достигайки до полуфиналите, където след знаменит обрат беше елиминиран от бъдещия шампион Марк Селби.

Играчът от Хонг Конг с канадски паспорт Марко Фу ще се изправи срещу другия най-високо профилиран азиатец в световното турне - Динг Жунуи, като и двамата демонстрираха добра форма през годината до момента.

Световният номер 1 Джъд Тръмп ще се изправи срещу ветерана Найджъл Бонд, който се класира директно за осминафиналите, защото Али Картър не пътува за Азия заради болестта на Крон.

Шампионът на Уелс Стивън Магуайър ще търси втора поредна ранкинг титла в сблъсък срещу Рики Уолдън, на когото услужи с щека и сако в първия кръг на надпреварата, тъй като Уолдън пристигна на о-в Хайнан без багажа си.

Марк Алън ще трябва да спира устрема на намиращия се в отлично състояние Робърт Милкинс, който е един от малкото играчи извън топ 16, стигнали до тази фаза на турнира.

Марк Селби ще се стреми да се завърне на върха в ранглистата, а за целта първо трябва да преодолее съпротивата на Бари Хоукинс.

Шон Мърфи ще срещне един от любимите си съперници - Матю Стивънс, защото именно него надви на финала в „Крусибъл" за единствената си досега световна титла през 2005-та година.

Утре, 28-ми февруари от 09:30 часа започва прякото излъчване на турнира по Евроспорт, като час по-рано мачове могат да се гледат и по Евроспорт 2.

От 13:30 отново по Евроспорт 2 започва следобедната сесия мачове, която вечерта в 20:45 часа ще бъде повторена по Евроспорт.