Ясен е финалът при дамите в Маями

Лидерката в световния тенис Серина Уилямс (САЩ) ще спори с 12-тата поставена на турнира от сериите Мастърс в Маями (САЩ) Карла Суарес Наваро (Испания) ще спорят  за трофея на финала утре.

Световната №1 спечели много трудно 1/2-финалната си битка срещу третата в света Симона Халеп (Румъния), като я победи с 6:2, 4:6, 7:5 за малко повече от два часа игра.

Първият сет бе проведен великолепно от Уилямс, която го спечели, след като направи два пробива и всички на централния корт очакваха лесна победа за нея, но във втората част румънката се "събуди". Сетът вървеше гейм за гейм, преди 23-годишната Халеп да пробие сервиса на Уилямс за 5:4, а след това сервира спокойно и изравни резултата - 1:1.

В третата решителна част лидерката в световната ранглиста започна по прекрасен начин. Спечели подаването си, веднага след това проби сервиса на съперничката си и след това отново спечели собствения си сервис гейм, за да поведе с 3:0. Тогава дойдоха силите на Халеп, която изравни при 5:5, но веднага след това допусна нов пробив, а с това загуби и мача.

4137436

В другата 1/2-финална среща една срещу друга се изправиха поставените под №9 Андреа Петкович (Германия) и №12 Карла Суарес Наваро (Испания).

През първия сет Суарес Наваро направи два пробива - за 2:1 и за 6:3, като с това спечели и първата част. През втория сет неубедителната игра на германката продължи и тя допусна трети пробив в мача за 4:2, а до края испанската и съперничка не сгреши, като по този начин спечели мача, осигури си шести финал в кариерата, както и дебют в Топ 10 на женския тенис.