Япония вероятно няма да участва в турнира за Копа Америка

галерия:

Националният отбор по футбол на Япония вероятно няма да участва в турнира за Копа Америка тази година заради унищожителното земетресение в страната от 11-ти март, предава агенция Ройтерс, цитирана от БТА. Копа Америка ще се проведе в Аржентина от 1-ви до 24-ти юли. По същото време в Япония обаче ще се играят срещите от местното футболно първенство, които бяха отложени заради трагичните събития.

 

Както е известно, Страната на изгряващото слънце беше сполетяна от унищожително земетресение и последвало цунами на 11-и март, като в природните бедствия загинаха повече от 11 хиляди души, а други 15 хиляди се водят безследно изчезнали. Първенството в японската Джей-лига ще бъде възобновено на 23-и април със срещата между Йокохама Маринос и Кашима Антлърс на стадиона в Токио, тъй като стадионът на Кашима пострада от земетресението.