Япония спечели последната контрола на родна земя

Япония победи Кипър с 1:0 пред около 59 хиляди зрители в Сайтама в последната си контрола на родна земя преди Световното първенство по футбол.

Ацуто Учида отбеляза единственото попадение в 43-ата минута. Защитникът на германския Шалке 04 реализира с добавка отблизо, след като първият му удар от наказателното поле беше блокиран.

Учида наскоро се завърна в игра след дълго отсъствие заради контузия на бедрото, която получи през януари, припомня БТА.

Отборът на Япония, който ще участва на финалите на пето поредно световно първенство, заминава за САЩ в четвъртък, а по време на подготвителния лагер във Флорида ще направи още две проверки - срещу Коста Рика на 2 юни и срещу Замбия на 6 юни.

Възпитаниците на Алберто Дзакерони са в група "С" на Световното по футбол в Бразилия, а в първия си мач играят срещу Кот Д'Ивоар на 15 юни.

Другите два съперника на азиатския състав са Гърция и Колумбия.