Япония обърна Замбия в голов трилър

Отборът на Япония победи Замбия с 4:3 в последната си контрола преди старта на Световното първенство в Бразилия 2014. Двубоят се игра на стадион "Реймънд Джеймс" в Тампа, Флорида.

"Самураите" изоставаха с два гола след първия половин час след попадения за Замбия на Кристофър Катонго (9') и Натан Синкала (29').

Кейсуке Хонда върна едни гол за Япония до почивката от дузпа, а Шинджи Кагава изравни в 73-ата минута.

Хонда реализира втория си гол в мача две минути по-късно и обърна резултата до 3:2. "Медните куршуми" обаче изравниха чрез Лубамбо Мусонда минута преди края.

Победния гол за Япония реализира Йошито Окубо в добавеното време на мача.

Въпреки победата, Япония показа доста слабости в защита и селекционерът Алберто Дзакерони има твърде кратко време, за да изчисти грешките преди първия двубой на отбора на Мондиал 2014 срещу Кот д'Ивоар на 14 юни.

"Самураите" са в група А на Световното по футбол, заедно с домакина Бразилия и Хърватия.