Ямбол се измъчи, но победи Спартак

галерия:

Баскетболистите на Ямбол записаха нов успех в Националната баскетболна лига, след като трудно се наложиха над гостуващия Спартак (Плевен) със 72:68. Срещата започна много равностойно, и, въпреки че ямболци водеха с точка в средата на първата част, гостуте успяха да спечелят частта с 30:27.

 

Плевенчани запазиха аванс от 2 точки и в края на първото полувреме. Чак в средата на третата част домакините се съвзеха и успяха не само да изравнят, но и да поведат с 5 точки. Интригата се запази и в последната част, когато въпреки няколкократната смяна на водачеството, в крайна сметка тимът, воден от Ивайло Стоименов, успя да спечели.

 

Станислав Говедаров отново бе най-точен за успеха и завърши с 27 точки. Много силен мач изигра Николай Върбанов. Центърът вкара 19 точки, но овладя и 20 борби. 15 точки за успеха добави Мартин Дурчев.

 

За плевенчани отново най-полезен бе играещият помощник-треньор Хрисимир Димитров. Той се разписа с 23 точки и 8 борби. 15 точки вкара Илия Станков, а 12 - Тодоро Тодоров.