Ямбол победи Сливен със 118:81 в местното дерби

снимка: БГНЕС

Ямбол спечели по категоричен начин местното дерби срещу Сливен със 118:81 (32:28, 33:19, 27:20, 14:26) в мач от третия кръг на НБЛ. Срещата се игра в зала "Диана" в Ямбол, но символичен домакин бе отборът на Сливен, който играе мачовете си там поради ремонта на собствената си зала.

 

През цялата среща възпитаниците на Иван Чолаков имаха превъзходство над своя опонент и методично трупаха преднина. На полувремето резултатът бе 65:47, а през втората част авансът на Ямбол продължи да расте, за да се стигне до крайното 118:81.

 

Най-резултатен за победителите бе американеца Скот О'Галахър, който наниза 22 точки. Павел Маринов даде своя принос с 19, а Мартин Дурчев добави 18. За тима на Сливен Йоанис Отонцидис реализира 18 точки и овладя 3 борби.