
Отборите на Ямбол и Рилски спортист ще излъчат последния полуфиналист в НБЛ, като изиграят трети решителен мач помежду си. "Рилецо" поведоха в четвъртфиналната серия, но днес ямболци показаха характер и изравниха след 82:73 като гост в Самоков.
Най-резултатен за гостите бе Станислав Гайдаров, който се отчете с 21 точки за своя тим, а Юлиан Радионов и Павел Маринов добавиха по 15.
За домакините то Рилски спортист най-силно игра Яне Петровски, който завърши срещата с 21 точки. След него по резултатност за тима от Самков се наредиха Травис Питърсън и Роб Престън. Питърсън записа дабъл-дабъл от 19т. и 10 борби, а Престън заби още 13т. за "рилецо".
Победителят от серията между Ямбол и Рилски спортист ще играе срещу шампионът от редовния сезон - ЛукОйл Академи, който заедно с отборите на Левски и Балкан вече си осигури място на полуфинал.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ