Ямбол изпусна Черно море вкъщи

Ямбол загуби от гостуващия Черно море Порт Варна с 80:86 (26:22, 17:18, 18:28, 19:18) точки в среща от последния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Възпитаниците на Иван Чолаков водеха през цялото първо полувреме, а в края на първата четвърт имаха аванс дори от 10 точки - 24:14. Варненци изиграха силна трета част, след която водеха със 7 точки - 68:61 и до края на мача удържаха ванса си.

За победителите Тихомир Желев вкара 21 точки, с 19 точки и 11 борби се отличи Любиша Върчел. Симеон Илиев добави 17 точки и 7 борби, докато Асен Великов завърши с 15 точки.

За Ямбол Неманя Милошевич се отчете с 23 точки, а по 11 точки вкараха Зоран Кашчелан и Стоян Петков.

В Плевен Спартак победи Балкан (Ботевград) със 78:74 (23:5, 10:23, 25:25, 20:21) точки след силни първи 10 минути. Домакините водеха през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха.

За Спартак се отличиха Илия Станков с 29 точки и Димитър Маринчешки с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 15 борби. За Балкан най-полезни бяха Станимир Маринов с 15 точки, Бошко Йовович с 12 точки и Йордан Бозов с 11 точки и 5 борби.