Ямбол изненада Лукойл насред Правец

снимка: iNews.bg

Шампионът Лукойл Академик (София) допусна изненадваща загуба като домакин от Ямбол в мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. За "студентите" това е трето поражение от началото на сезона.

Възпитаниците на Марин Докузовски отстъпиха пред Ямбол с 88:96 (18:22, 24:26, 16:24, 30:24) точки. От средата на първата част баскетболистите на Иван Чолаков поведоха в резултата, а през втората четвърт домакините на два пъти изравняваха. На почивката играчите от Ямбол водеха с шест точки - 48:46. Шампионите изиграха изключително слаба трета част, в която над седем минути не успяха да отбележат кош.

Гостите в същото време направиха серия от 16:0 и поведоха с 22 точки - 64:42. След това домакините се хвърлиха с всички сили да спасяват мача, но не успяха, а само се доближи на шест точки от съперника 83:89 по-малко от две минути преди сирената.

За Ямбол силен мач изиграха Станислав Говедаров, който записа 23 точки и Мартин Дурчев с 20 точки. Джон Офоегбу направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 13 борби, Юлиан Радионов реализира 14 точки, а 10 точки - Тони Гуджино.

За Лукойл Академик Божидар Аврамов вкара 29 точки. Веселин Веселинов добави 18 точки и 7 борби, а 11 точки записа Брендън Хийт. Бруно Шундов добави 10 точки и 10 борби.

В Плевен Спартак също изненадващо победи Рилски спортист (Самоков) със 78:74 (24:18, 19:20, 15:19, 20:17) точки. Домакините започнаха мача със серия от 17:0 и въпреки че самоковци се върнаха в мача, домакините играха силно до самия край и се поздравиха с победата. Така след победата на Ямбол и загубата на Рилски спортист двата отбора се изравниха на третото място два кръга преди края на сезона, информира БТА.

За победителите Илия Станков вкара 27 точки, Веселин Георгиев добави 17 точки, а с 12 точки и 12 борби се отличи Тодор Тодоров. За Рилски спортист Саша Мияйлович вкара 15 точки, а Бранко Миркович - 14 точки, 6 борби и 6 асистенции.