Ямбол измъкна дербито в Самоков

Ямбол победи като гост Рилски спортист (Самоков) със 102:100 точки след продължение в дербито от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Редовното време завърши 90:90, но в добавените пет минути възпитаниците на Юлиян Радионов спечелиха с 12:10 точки. За домакините това бе четвърта поредна загуба.

В герой за Ямбол се превърна Павел Иванов, който прати мача в продължение, а Йордан Бозов пропусна кош със сирената за Рилски спортист в края.

Двубоят беше изключително драматичен. 47 секунди преди края домакините водеха с 3 точки - 89:86, но последваха четири успешни наказателни удара на Павел Иванов за Ямбол. Бозов също вкара един фаул за Рислки спортист, но пропусна стрелба седем секунди преди сирената.

В добавените пет минути Иванов изведе гостите напред в резултата след тройка и два наказателни удар за 95:91. След това Станислав Говедаров и Стоян Петков реализираха за 101:95 точки 1:21 минути преди сирената. Домакините взе пак намалиха на 100:102, но в последната си атака Бозов пропусна да отбележи.

За Рилски спортист се отличиха Шон Барнет с 21 точки и 12 борби, Остин Калхун записа 19 точки, а Евън раванел - 18 точки и 8 борби. За Ямбол най-полезни бяха Станислав Говедаров с 26 точки, Павел Иванов с 22 точки и Стоян Петков с 14 точки и 15 борби.

"Нашият отбор искаше повече победата. Получи се хубав мач, всички се бориха. Отборът, който има по-голямо желание печели мача", каза след двубоя наставникът на Ямбол Юлиян Радионов.

"Играхме безобразно един на един в защита", заяви пък Росен Барчовски.