Ямбол грабна бронза за втора поредна година

Баскетболният отбор на Ямбол се наложи над Черно море с 90:81 и заслужено спечели бронзовите медали в баскетболното ни първенство след победа с 2:1 в серията срещу морския си съперник.

По този начин възпитаниците на Иван Чолаков завоюваха третото място в България за втора поредна година. Интересен факт е, че това е и първият случай, в който отборът от Ямбол взима медали в две поредни години, след като това не се беше случвало от ерата „Ямболгаз".

Черно море, който е в ужасяваща финансова криза, не остава с празни ръце през тази година. Въпреки огромните проблеми с парите в клуба, отборът от Варна спечели бронза в турнира за Купата на България по-рано през годината.

В зала „Диана" в Ямбол домакините изиграха много силни първа и последна част, в които успяха да се наложат над своя съперник по всеки показател. Най-голямата разлика в двубоя дойде от борбата в подкошието, където Джон Офоегбу и Антъни Гуджино бяха пълни господари, като и двамата се отчетоха с дабъл-дабъл.

Ключовият момент в двубоя дойде в последната четвърт, която започна със серия от 6:0 за домакините. Тази точкова серия направи разликата 11 точки - 76:65. Черно море се опита да се върне в мача, но най-близката разлика дойде при 77:72. Кьосев и компания обаче не успяха да обърнат развоя на срещата.

За пореден път Мартин Дурчев бе най-резултатен за носителите на бронзовите медали, завършвайки срещата с 22 точки. Офоегбу пък се отчете с 20 и 12 борби, като този дабъл-дабъл е под №19 за него в първенството. Станислав Говедаров вкара 17 за успеха

Васил Кьосев пък бе най-резултатен за своите с 22 точки, а Пламен Алексиев завърши с 14.