Ямбол елиминира Балкан и ще играе с Лукойл

Ямбол е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете. Във втория четвъртфинал Ямбол надделя над Балкан (Ботевград) с 83:78 точки. За победителите Мартин Дурчев завърши с 22 точки, а Браян Ормон с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби.

В първата полуфинална среща утре от 17.30 часа Ямбол се изправя срещу носителя на трофея Лукойл Академик (София). За символичните домакини от Балкан двубоя започнаха Владимир Панич, Атила Сантос, Йордан Бозов, Урош Петрович и Станимир Маринов, докато за Ямбол стартовата петица бе Юлиан Радионов, Неманя Милошевич, Станислав Говедаров, Лука Сиеклоча и Мартин Дурчев.

Двата отбора изиграха изключително интересна и оспорвана първа част, информира БТА. В началото на мача Балкан успя да поведе с 5:0, като постепенно ботевградчани трупаха по малко преднина.

Играчите на Ямбол заиграха по-внимателно и съсредоточено през втората половина на първата част и малко повече от минута преди края й изравниха при 20:20. Последва тройка на Юлиан Радионов, с която Ямбол спечели първата четвърт с 23:20. Интересната игра на двата отбора продължи и през втората четвърт.

За малко повече от три минути игра Балкан успя да изравни резултата при 27:27. Ямбол обаче отвърна с три поредни коша, единият от които тройка на Зоран Кашчелан и точно в средата на втората част водеше със 7 точки - 34:27. Две минути и половина преди почивката Балкан успя да изравни резултата при 35:35, но на полувремето отново изоставаше с 3 точки - 36:39.

Третата четвърт започна с два поредни коша за Ямбол и преднината на символичните гости стана 7 точки. Играта продължи да е оспорвана, но играчите на Балкан допускаха по-малко грешки.

В резултат на това 5.38 минути преди края на третата част с тройка на Мартин Маринов Балкан отново поведе при 46:45. Ямбол изравни резултата при 48 равни. последва още едно равенство, след което 2.49 минути преди края на частта Ямбол отново излезе напред при 54:53.

Балкан изравни при 56:56, но преди последната част изоставаше с 2 точки - 58:60. След 2 минути игра през последната четвърт Балкан стигна до равенство при 62:62. Последва още едно равенство, смяна на водачеството в резултата на няколко пъти, след което Ямбол отново излезе напред с 3 точки - 73:70.

Символичните гостите се възползваха максимално добре от няколко грешки в атака на Балкан и заслужено стигнаха до успеха.

В следващата среща в 17.30 часа един срещу друг се изправят Левски и Черноморец, а последната четвъртфинална среща е от 20.00 часа между Рилски спортист и Черно море порт Варна.