Ямайка се класира за четвъртфиналите на Голд Къп

Националният отбор по футбол на Ямайка се класира за четвъртфиналите на турнира КОНКАКАФ Голд Къп след победа над Гватемала с 2:0 в среща от група В. В другия мач от групата Хондурас разгроми Гренада със 7:1.

Демар Филипс вкара двата гола за Ямайка в рамките на 13 минути през второто полувреме, а Кристиан Нориега получи червен картон за Гватемала в 70-та минута. Филипс бе точен първо в 65-та минута, а след това в 78-та.

За Хондурас Карлос Костли отбеляза хеттрик, а две попадения добави Джери Бенгстън. По един гол добавиха Валтер Мартинес и Алфредо Мехия. За Гренада в 18-та минута резултата откри Клив Мъри.

В класирането в групата Ямайка води с две точки пред Хондурас и с 5 точки пред третия Гватемала. Първите два отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите.

В третия кръг в групата Хондурас ще играе с Ямайка, а Гренада с Гватемала.