Ялов Каранга прости на руския шампион Спартак

ЦСКА-София изпусна по глупав начин да запише престижен успех над руския шампион Спарта Москва. Контролата в Испания приключи 0:0, а вина за това имат най-вече "армейците", които направиха куп пропуски пред вратата на съперника, за който не игра Ивелин Попов.

"Червените" треснаха 2 греди, ударени от Каранга във 2-рата и 67-ата минути, а Станислав Манолев направи уникален пропуск в 78-ата минута, когато остана непокрит на десетина метра от голлинията, но не успя да уцели топката.

Спартак също имаше възможности за гол, но Промес и Фернандо в края не успяха да се разпишат. Вторият стреля от фаул и нацели гредата.

Червените можеха да поведат в резултата след 65 секунди игра, но Фернандо Каранга удари напречната греда на противника. Последва атака на Спартак и играч на руския тим отправи удар към нашата врата, но Георги Китанов спаси. След добра намеса на неговия колега, Кирил Десподов не успя да отбележи гол.

В средата на второто полувреме Каранга стреля с глава от непосредствена близост, но стражът на Спартак блесна с невероятна намеса и спаси. В 79-та минута Жан Бланко подаде към Станислав Манолев, пред който се откри празната врата на противника, но той се размина с топката. 10 минути по-късно Александър Георгиев центрира по земя към Бланко, но идентично на Манолев, колумбиецът не успя да играе с топката.

Мощна бг агитка подкрепяше неистово своите любимци и бе разпънала доста знамена на трибуните. С днешното равенство ЦСКА продължава да е без загуба в контролите (2 победи и 2 равенства), като следващият мач на "червените" е на 2 февруари срещу Тянжин Теда (Китай).

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 3. Жеферсон Телес, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 1. Слави Петров, 24. Александър Барт, 18. Александър Георгиев, 4. Божидар Чорбаджийски, 2. Стойчо Атанасов, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 15. Кристиян Малинов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко