Якин: Нуждаем се от феновете си следващия път

Треньорът на Базел Мурат Якин заяви че неговия отбор ще има нужда от публиката си, въпреки победата снощи срещу Валенсия.

Швейцарският шампион сломи отбора на „прилепите“ с класическото 3:0 в първия мач от четвъртфиналите Лига Европа. Валенсия бе отборът, който спря българския шампион Лудогорец в предишния кръг на надпреварата.

Sporta.bg напомня, че мачът на „Якоб Парк“се игра на закрити врати. Причина за това стана използването на пиротехника отстрана на феновете в мача на Базел срещу Ред Бул Залцбург.

Якин остана доволен от представянето на своя отбор, но изяви желанието си феновете на отбора да ги подкрепят следващата седмица на „Местая“.

„Чувахме скандиранията на феновете извън стадион, но това не е достатъчно разбира се“, отбеляза Якин.

Матиас Делгадо отбеляза два гола още през първото полувреме, с което даде сериозна преднина на своя отбор, а Валентин Щокър направи резултата класически в края на мача.

„Много съм доволен от Делгадо. Отбелязването на двете попадения бе много важно за него“ споделя треньора на отбора.

„Но като цяло целия отбор игра много добре и сме много радостни от постигнатото.“