Яго Аспас остави Селта в битката за оцеляване

Нападателят Яго Аспас вкара късен гол за Селта Виго при равенството 1:1 срещу Атлетик Билбао, с което запази шансовете на своя тим за спасение в елита на испанското футболно първенство.

Селта е равен с Депортиво Ла Коруня около чертата на изпадащите, като и двата тима имат по 31 точки.

След като и двата отбора удариха по веднъж гредите, нападателят на баските Оскар де Маркос прехвърли стража на домакините Хави Варас в 43-та минута и откри резултата.

Билбао продължи да доминира в мача и пропусна отлични положения чрез Ибай Гомес и Ариц Адурис, което струваше трите точки на отбора.

Само шест минути преди последния съдийски сигнал Аспас изравни с далечен удар, маркирал неговия 11-и гол за сезона и първи след изтърпяно наказание.

Депортиво Ла Коруня, основен съперник на Селта Виго в борбата за оставане в елита, ще играе срещу Атлетико Мадрид в своя мач от 34-ия кръг на Примера дивисион.