Възроденият Маями няма спирка, "пеликаните" клъвнаха Никс в продължения (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Маями Хийт продължи феноменалната си игра и записа 7-а последователна победа. Играчите на Ерик Сполстра надвиха Милуоки Бъкс като домакин с 97:79. На полувремето "горещите" изоставаха с 2 точки, но след почивката показаха защо са тимът с най-добра форма в НБА. Преди последната четвърт Маями вече водеше с 12 точки и успя да запази предимството си до края, като дори увеличи аванса.

Горан Драгич вкара 25 точки за победителите, а Джош Ричардсън се отчете с 16. Хасан Уайтсайд също помогна за победата с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби. За Милуоки най-резултатен бе Янис Андетокумбо с 22 точки, а Крис Мидълтън добави 16.

Маями Хийт е на 4-о място в Източната конференция и е в добра позиция да атакува топ 3. Тимът на Сполстра е с баланс 25-17. Милуоки все пак остава точно над чертата на плейофната зона. Играчите на Джейсън Кид са 8-и с 22 победи и 20 поражения.

В друг от интересните сблъсъци Ню Орлиънс Пеликанс надви Ню Йорк Никс със 123:118 след продължения. В редовното време двубоят в "Медисън Скуеър Гардън" приключи при 109:109, но "пеликаните" бяха по-хладнокръвни в добавените 5 минути.

Антъни Дейвис вкара рекордните за себе си този сезон 48 точки и ги допълни със 17 отскочили топки. За Никс Кристапс Порзингис и Тим Хардауей Джуниър се отчетоха с по 25, но те не бяха достатъчни за успеха. "Пеликаните" са 6-и на Запад с баланс 22-20, докато тимът от Голямата ябълка е едва десети в Източната конференция с 19 победи и 24 поражения.