Възможните съперници на ЦСКА и Черно море в третия кръг на Лига Европа

снимка: uefa.com

Днес ще бъде теглен жребия за третия предварителен кръг на Лига Европа. Церемонията е от 14:30 часа в централата на УЕФА в Нион. Българските представители в турнира ЦСКА и Черно море ще разберат евентуалните си съперници.

 

"Червените" започват участието си в Лига Европа директно от третия предварителен кръг, като те са сред поставените отбори. Те са в група 4, заедно с отборите на Стяуа Букурещ, Аустрия Виена, Брьондби и Динамо Минск.

 

Ето и възможните съперници на ЦСКА:

 

Фламуртари (Албания) - Мадъруел (Шотландия) 1:0

 

Легия Варшава (Полша) - Олимпи Рустави (Грузия) 3:0

 

Войводина (Сърбия)

 

Сконто (Латвия) - Дери Сити (Ирландия) 1:1

 

Милано (Македония) - Славен Копривница (Хърватия) 0:4

 

Реваншите са на 23 юли.

 

Другият български представител във втория по сила европейски турнир Черно море вчера победи с минималното 1:0 молдовския Искра Стал и следващата седмица ще се разбере дали "моряците" ще продължат напред след изиграването на втория мач в Молдова.

 

Ако елиминира молдовците, Черно море ще бъде сред непоставените отбори в третия предварителен кръг, като най-непреодолим от отборите. които може да срещне е холандският гранд ПСВ (Айндховен).

 

Ето и възможните съперници на Черно море:

 

ПСВ Айндховен (Холандия)

 

Апоел Тел Авив (Израел)

 

ПАОК (Гърция)

 

Олборг (Дания) - Славия Сараево (БиХ) 0:0

 

Металург Донецк (Украйна) - МТЗ-Рипо (Беларус) 3:0

 

Реваншите са на 23 юли.

 

Първите срещи от третия предварителен кръг на Лига Европа ще се изиграят на 30 юли, а реваншите са на 6 август.