
Във Франция жълти и червени картони ще бъдат показвани не само на футболистите, но и на запалянковците, реши френското Министерство на вътрешните работи.
Мярката е част от пакет, целящ повишаването на ефективността на борбата с футболното хулиганство. Картони ще получават не само отделни фенове, но и цели агитки, чиито членове отказват да съблюдават правилата на поведение по време на даден мач.
Жълтият картон ще действа като последно предупреждение, а при получаването на червен на съответния запалянко ще бъде забранено да посещава мачове в срок от 3 до 6 месеца. При рецидив срокът се удължава до 1 г., като на санкционираните ще се отказва дори продажбата на билети.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ