Вутов дебютира за Удинезе

Младежкият национал Антонио Вутов направи дебюта си за първия отбор на Удинезе, но за негово съжаление "зебрите" загубиха с 0:3 контролната си среща срещу Хайдук (Сплит), играна в Хърватия.

Повод за двубоя стана 100-годишнината на клуба, който имаше рожден ден на 13-и февруари, но двубоят се игра днес заради програмата на италианския тим.

В игра за гостите влязоха най-вече резервите, докато Антонио Вутов почна като титуляр и престоя на терена до 77'. Той обаче не успя да помогне с каквото и да е на своите, които изиграха слаб мач пред 6000 по трибуните.

Самият Вутов досега не беше играл за първия отбор, като до края на кампанията той ще се подготвя с втория тим, който играе в Примавера шампионата в Италия.

В самия двубой Хайдук се разигра през второто полувреме. Брадарич наруши нулевото равенство с точен изстрел от точката за дузпа в 53', докато Андриашевич (59) и Томичич (82) направиха резултата 3:0.

Удинезе беше без своя наставник Франческо Гуидолин, който остава в Италия с голяма част от титулярите.