Второ тежко падане на пистата в Кицбюел

снимка: daylife.com

Американският скиор Томас Ланинг стана вторият с тежко падане на пистата в Кицбюел. Това се случи по време на днешното спускане и се наложи спортистът да бъде евакуиран от планината с хеликоптер. Ланинг падна в самия край на трасето, което се смята за едно от най-опасните в календара на ФИС, след като не прецени как да се приземи след скок и се пусна в спасителните мрежи покрай пистата.


Той бе прегледан от лекарите и след това бе закаран в болница. 24-годишният американец не е получил тежки контузии, съобщиха организаторите. Швейцарецът Даниел Албрехт обаче нямаше този късмет и продължава да бъде в болница с мозъчно сътресение и травми на белите дробове, след като падна ужасно по време на тренировката в четвъртък.