Втора победа за "лъвиците" на Абонданца в Европейската лига

снимка: cev.lu

Националният отбор на България спечели с 3:1 гейма (21:11, 23:25, 21:15, 21:16) срещу Унгария в среща от група А на Европейската лига по волейбол.

Успехът позволи на българките да излязат начело в в подреждането с актив 8 точки, възползвайки се от поражението на Турция с 0:3 от Румъния.

"Лъвиците" имаха тотално превъзходство в залата в Кечкемет и дадоха единствено втория гейм на домакините, в който на няколко пъти не се разбраха при посрещания и атака и така оставиха унгарския състав в двубоя.

В третия и четвъртия гейм обаче нашите доказаха тоталната си класа и спечелиха на 15 и на 7 точки, като последната част премина само за 15 минути.

Най-резултатна за българките бе Десислава Николова, която реализира 15 точки, а Елица Василева и Мария Каракашева добавиха по 11.

За унгарките Рената Шандор вкара 11, а Мариан Надь завърши с 9.

Това бе втори успех за момичетата на Марчело Абонданца. Първият също бе срещу Унгария преди шест дни, когато "лъвиците" спечелиха с 3:0. Те имат по едно поражение от Румъния и Турция.