Всички отзиви след мачовете от Шампионската лига

Завърши и втората порция мачове от Шампионската лига и до голяма степен в групите челните места са разпределени и борбата за класиране в следващата фаза почти навсякъде е решена. Sporta.bg ви представя всички изказвания на треньорите след последния съдийски сигнал на мачовете от снощи.

Динамо (Киев) - Пари Сен Жермен 0:2

Треньорът на Динамо Олег Блохин:

Имахме 17 удара във вратата на противника, а ПСЖ - само 5. Феновете са ядосани, защото им омръзна да губим, но аз няма за какво да се сърдя на футболистите. Нямаше какво да променям, всички се бореха на терена, просто не можахме да вкараме гол. Срещу такъв отбор като ПСЖ, ако не използваш шансовете си, няма на какво да се надяваш.

Треньорът на ПСЖ Карло Анчелоти:

Отборът се представи на ниво през първото полувреме, въпреки че играта ни не се получаваше особено. Резултатът е много важен за нас, но вече мисля за следващия мач и искам играчите ми да се представят по този начин и в първенството. Не трябва да забравяме какво се случи срещу Сен Етиен и Рен, трябва да сме еднакво концентрирани и в двата турнира.

Порто - Динамо (Загреб) 3:0

Треньорът на Порто Витор Перейра:

Направихме много добър мач. Играхме с постоянство на терена и особено през второто полувреме имаше много динамика в движението ни по игрището. Също така подаванията ни бяха по-прецизни и като цяло бяхме по-агресивни.

Треньорът на Динамо Анте Чачич:

Трудно е да се говори след загуба с 3:0, но ако трябва да бъдем реалисти, това беше най-добрият мач на Динамо в Шампионската лига през този сезон.

Зенит - Малага 2:2

Треньорът на Зенит Лучано Спалети:

Показахме характер, просто е много жалко, че не се добрахме до трите точки. Спечелихме само равенство, но все пак си мисля, че феновете ни няма да са толкова разочаровани.

Треньорът на Малага Мануел Пейегрини:

Имам няколко причини да бъда доволен - първо заради представянето на играчите, които получиха шанс да играят днес. И второ поради факта, че си подпечатахме челно място в класирането на групата. Също така съм доволен, че съхранихме силите на някои от футболистите в състава.

Андерлехт - Милан 1:3

Треньорът на Андерлехт Йон ван ден Бром:

Не заслужавахме да загубим, много съм разочарован, защото изпуснахме своите възможности. През първото полувреме играхме отлично и имахме основания да се чувстваме удовлетворени. Получихме гол рано-рано след почивката след наша грешка, защото оставихме без опека нападателя на Милан. Все още имаме за какво да се борим - за място в Лига Европа, така че това е новата ни цел.

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри:

Никога не е лесно да спечелиш мач в Шампионската лига, но като знаехме как е завършил Зенит, си направихме сметка, че победата е изключително важна. Все пак, постигнахме целта си на този етап от сезона и момчетата заслужават похвала. Голът на Мексес беше изключителен, изглеждаше ми невероятно топката да влезе във вратата. С този състав може да се очаква понякога да се правят грешки, защото не всички имат опит в Европа.

Арсенал - Монпелие 2:0

Треньорът на Арсенал Арсен Венгер:

Трябваха ни два добри резултата тази вечер, за да се класираме. Получихме ги и сме много щастливи, че продължаваме напред. Трябваше да сме търпеливи и да дочакаме своя шанс, защото през първото полувреме нещата не се получаваха. В крайна сметка всичко се разви позитивно. Радвам се за Джак Уилшър, защото той става все по-добър във всеки мач, а Оливие Жиру много често е с решаващ принос за отбора.

Треньорът на Монпелие Рене Жирар:

Дадохме всичко от себе си днес, но когато не можеш да отбележиш гол, става много трудно. Може би не бяхме достатъчно подготвени за мача и е логично донякъде, че загубихме.

Шалке - Олимпиакос 1:0

Треньорът на Шалке Хууб Стевенс:

Трябва да сме доволни от себе си, защото се класирахме напред преди края на всички мачове от груповата фаза. Очевидно е, че искахме да завършим на първо място, но всичко ще зависи от играта ни срещу Монпелие в последния кръг. Много е важно за имиджа на отбора да играем в елиминациите, което и ще позволи на играчите да почерпят опит от най-високото ниво на футбола.

Треньорът на Олимпиакос Леонардо Жардим:

Не можахме да постигнем целта си да завършим поне на второ място в класирането в групата. Сега ни остава единствено да се готвим за последния мач срещу Арсенал в Шампионската лига. Искаме да оставим добро впечатление с представянето си като цяло в този турнир.

Аякс - Борусия (Дортмунд) 1:4

Треньорът на Аякс Франк де Бур:

Може би имахме владение на топката около 70%, но въпреки това допуснахме елементарни голове. Най-трудно ми е да приема именно това - че държахме топката при нас, но независимо от това загубихме.

Треньорът на Борусия Юрген Клоп:

През миналия сезон не отбелязвахме голове, както го правим сега. Винаги сме имали талантливи футболисти, но ни се е изплъзвал завършващият удар. Сега сме много по-ефективни и момчетата заслужават похвала, защото са още много млади.

Манчестър Сити - Реал Мадрид 1:1

Треньорът на Манчестър Сити Роберто Манчини:

Отпадането ни от груповата фаза на Шампионската лига беше подпечатано отдавна, а не сега след равенството с Реал. Знаехме, че ще е много трудно да продължим в тази група и сега се надявам да играем в Лига Европа, ако е възможно.

Треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо:

Два пъти съм завършвал на второ място в групата и след това и в двата случая печелих трофея от Шампионската лига. Винаги когато съм илизал на първо място след първата фаза, не съм триумфирал в турнира. Опитът ми подсказва, че разпределението на челните места в класирането няма много значение.