Върнаха златния медал на Бьорндален

галерия:

Съдийският комитет на Световното първенство по биатлон в Пьончанг, Южна Корея отмени наказанието наложено на норвежеца Оле Ейнар Бьорндален, съобщи руското електронно издание „Спорт-експрес".

 

Той спечели златния медал в преследването, но после бе лишен от златото, защото бе санкциониран с 1 минута наказателно време за излизане извън очертанията на трасето и по-този начин дистанцията, която трябва да изминат.

 

Съдиите дори до последно са се колебаели дали да не дисквалифицират провинилите се състезатели, но в крайна сметка са ги пощадили с едноминутни наказания, които след това напълно отмениха.

 

Така, при новите обстоятелства, около наказанието на Бьорндален - той остава със златото, сребърният медал отива в руснака Максим Чудов, а бронза е за норвежеца Алесандро Усу.