Върнаха се усмивките на "Местая"

Валенсия започна 2014 година по отличен начин, след като на своя стадион "Местая" стигна до лесно 2:0 над местния съперник Леванте в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион, закрепяйки се в горната половина на таблицата.

Официален дебют направи новия треньор Хуан Антонио Пици, който замени на поста провалилия се Джукич, чието уволнение се очакваше още в началото на сезона.

След полувреме на интензивни атаки пред вратата на гостите най-накрая Рикардо Пиати успя да разпечата вратата на Леванте, а през второто полувреме Фегули успя да фиксира крайното 2:0 18 минути преди края на срещата.

Благодарение на победата си Валенсия отново е в топ 10 и заема 8-о място преди изиграването на останалите мачове с актив от 23 точки, докато Леванте е с 3 точки по-малко и окупира 13-а позиция.

По-рано днес Атлетико (Мадрид) излъга Малага, докато Валядолид и Бетис направиха безлично 0:0.