Вратарят на Леверкузен с мозъчно сътресение след мача с Майнц

Вратарят на Байер Леверкузен Фабиан Гифер е получил комоцио по време на срещата от първия кръг на немската Бундеслига с Майнц, завършила със загуба за „аспирините" с 0:2.

Гифер получи тежката травма вследствие на тежък сблъсък с нападателя на Майнц Ерик-Максим Чупо-Мотинг в 84-тата минута на вчерашния двубой. Вратарят успя да се задържи на терена до края на срещата, но прегледът със скенер постави диагнозата и му отреди поне два дни болнично наблюдение.

От щаба на Леверкузен обясниха, че смятат да дадат почивка на стража си за предстоящото домакинство на Вердер Бремен в неделя, което ще постави в трудно положение наставника на „аспирините" Робин Дут.

Германският национал Рене Адлер ще отсъства от терена до септември заради операция на коляното, а другата опция на вратата на Байер - Дейвид Йелдел също претърпя сериозен сблъсък в срещата за Купата на Германия срещу Дрезден.

Ако тимът не успее да подпише с младока на Щутгарт Бернд Лено в най-кратък срок, грандът от Бундеслигата, който не е записал успех от началото на новата кампания, ще трябва да хвърли ненапълно възстановения Йелдел срещу Бремен.