Вратарят на Дебрецен с наказание от две години

галерия:

снимка: АП

Титулярният вратар на Дебрецен Вукашин Полексич има забрана за две години да играе футбол. Черногорският вратар, който пази срещу Левски миналия сезон в 3-ия квалификационен кръг на Шампионската лига, бе наказан в края на юни от УЕФА за 2 години.

 

Защитникът Норберт Месарош също изгоря, но само до 31 декември 2011. Двамата играчи са признати за виновни в манипулиране на резултата при загубата на Дебрецен с 3:4 от Фиорентина. С

 

лужителите на УЕФА са стигнали до заключението, след като са разпитали 8 играчи на унгарския клуб. Така Полексич няма да играе срещу Литекс, както и в двете квалификации на България с Черна гора