Вратарска грешка завърза борбата в Русия

снимка: fc-zenit.ru

Отборите на Локомотив Москва и Зенит завършиха наравно 1:1 в ключов двубой за титлата от 28-ия кръг на руската Премиер лига.

Венецуелският таран Саломон Рондон откри за гостите десет минути преди почивката, но Сергей Ткачев спаси точката за Локомотив в 76' след чудовищна грешка на вратаря Лодигин, с което на практика и остави "железничарите" в битката за златните медали.

Така борбата за шампионската титла в Русия остава отворена, два кръга преди края на първенството. Зенит остава лидер с актив от 60 точки, докато вторият Локомотив разполага с 59. Шансове за първото място обаче има и действащият шампион ЦСКА Москва. Отборът на българския национал Георги Миланов е трети с 58 пункта.

В следващия предпоследен 29-и кръг на Премиер лигата, Зенит е домакин на друг от московските грандове - Динамо, докато Локомотив гостува на Ростов. ЦСКА пък приема у дома Том Томск на Живко Миланов.

Равенството в Москва означаваше и край на забележителната серия на Зенит. Воденият от Андре Вилаш-Боаш състав бе в поредица от шест поредни победи в шампионата, но днес грандът от Санкт Петербург намали устрема си в столицата.

Резултатът на ст. "Локомотив" в Москва бе открит в 35', когато Зенит излезе напред с попадение на Саломон Рондон. Южноамериканецът стреля силно с десния крак, а кълбото се отклони в крака на Ян Дурица, вплитайки се в мрежата зад Илия Абаев - 0:1.

През втората част домакините натиснаха в търсене на изравняване, а опитите им дадоха резултат петнадесет минути преди края. Вратарят на Зенит Юри Лодигин допусна детинска грешка при елементарно центриране в наказателното поле, позволявайки си да изпусне топката. От това се възползва Сергей Ткачев, който чукна кълбото в мрежата и остави Локомотив в борбата за титлата - 1:1.