Вратар-ветеран доближи Айнтрахт до мечтата Шампионска лига

Айнтрахт Франкфурт постигна домакинска победа с 1:0 над Шалке 04 в мач от 30-тия кръг на немската Първа Бундеслига и вече е само на една точка от зона Шампионска лига. Единственото попадение отбеляза преквалифицираният в тази среща Марко Рус, който вместо позицията си на централен защитник зае тази на дефанзивен халф.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри възможности за гол, като най-сериозните пропуски за Шалке направиха Чиприан Марика и Мишел Бастош, който дори изтърва дузпа в 23-та минута.

Домакините на 2 пъти уцелиха гредата над Тимо Хилдебранд след удари на Марк Щендера и Инуй преди преквалифицираният централен защитник Марко Рус да отбележи с глава след центриране от фаул в 41-та минута.

През второто полувреме „кралскосините" оказаха сериозен натиск и повече владееха топката, но страхотни намеси на македонския ветеран на вратата на Айнтрахт Ока Николов ги лишиха от попадение и поне равенство в мача. 39-годишният Николов спаси удари на Дракслер, Бастос, резервите Пуки и Барнета, като някои от намесите бяха от най-висока класа.

Със спечелените 3 точки Айнтрахт вече е 6-ти с равен актив с петия Фрайбург- по 45, и е само на една зад „кралскосините", които запазиха четвъртата си позиция.