Вратар счупи 92-годишен рекорд на Селтик

снимка: celticfc.net

Вратарят Фрейзър Форстър счупи 92-годишен рекорд на Селтик, след като записа 11-и пореден мач в първенството без допуснат гол.

Това стана при пестеливата победа на детелините с 1:0 над Сейнт Мирън в 24-ия кръг на местното първенство.

Крис Комънс вкара в 5-ата минута единственото попадение с топовен удар от 25 метра, а победата беше запазена от отличните намеси на вратаря Форстър до края на мача.

Досегашният притежател на рекорда беше Чарли Шоу, който е постигал 10 поредни мача със суха мрежа на два пъти- през 1913/1914 и през 1921/1922 година.

След днешната победа Селтик има 21 точки аванс пред втория Абърдийн, а денят ще се започни и с класирането на Инвърнес КТ след успех над Хартс с 2:2 в редовното време и 4:2 при изпълнението на дузпи.

Инвърнес остана с девет души в 90-ата минута, но въпреки това стигна до успеха. Финалът е през март, а там съперник е Абърдийн, който отстрани Сейнт Джонстън с 4:0, посочва БТА.