Вратар провали ПСЖ срещу Бордо (ВИДЕО)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен загуби първи точки в първенството на Лига 1, след като завърши 2:2 при домакинството си на Бордо в първи мач от програмата на петия кръг.

Столичани имаха перфектна статистика до момента в шампионата и бяха (все още са) един от двата отбора без загуба (заедно с новака Анжер), но не успяха да надделеят над коравия отбор на Бордо. Жирондинците стигнаха до изравнителното попадение 11 минути преди края на срещата, и то в момент, в който бяха с човек по-малко на терена.

Единсон Кавани отново отбеляза два гола за ПСЖ, както беше в дербито с Монако, спечелено с 3:0. Уругвайският стрелец откри резултата в 27-та минута, след като защитниците на Бордо не успяха да изчистят топката при балонно подаване на Марко Верати и Кавани с мощен изстрел от около 12 метра прониза мрежата на съперника – 1:0.

Само четири минути по-късно Казри центрира от корнер на първата греда и Сайве първи игра с топката, която се отби от тялото на вратаря Карасо и се оплете в мрежата на ПСЖ – 1:1 и първи допуснат гол през новия сезон от шампионите.

В 34-ата минута Кавани върна аванса на домакините с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар в близост до наказателното поле, за да реализира четвъртия си гол от началото на кампанията – 2:1.

В 77-ата минута голмайсторът на Бордо Сайве бе изгонен с втори жълт картон, но 120 секунди по-късно вратарят на ПСЖ Карасо направи невиждана глупост и подари топката на Казри, който на празна врата се разписа за 2:2.

Така с два гола, допуснати заради неадекватни намеси на резервния си вратар, Пари Сен Жермен пропусна да спечели домакинството си на Бордо – отборът, който през март 2015 година нанесе последната засега загуба на шампионите в Лига 1.

ПСЖ все още е лидер с 13 точки и ще остане такъв и след края на кръга, защото води с 4 на Реймс и Рен, които следват в класирането. Бордо вече има 6 пункта, след като записа третото си равенство в шампионата.