Вратар провали Берое срещу Славия

снимка: beroe.bg

Груби вратарски грешки на Благой Макенджиев закопаха Берое в последния мач от 13-ия кръг на А група и подариха победата на Славия с 2:1 в Стара Загора. „Белите“ нямаха успех срещу този съперник от осем последователни двубоя, но успяха да стигнат до победата, благодарение на невнимателните действия на стража на домакините.

Славия събра 19 точки и се изкачи на петата позиция, а Берое остава четвърти с 20, като пропусна шанса да измести Литекс от топ 3.

И двете попадения за „белите“ бяха дело на бившият футболист на Пирин и ЦСКА Антон Карачанаков, само че този път той не бе точен от коронния си номер – пряк свободен удар. В 9-ата минута Макенджиев обърка елементарно подаване в средата на терена и подари кълбото на Карачанаков, който от около 35 метра наказа жестоко по красив начин излезлия напред вратар на Берое.

В 85-ата минута, след като бяха пропилели вече две добри положения за втори гол, гостите си подпечатаха победа отново след глупост на Макенджиев, който пак подари топката на Карачанаков. Крилото напредна и хладнокръвно преодоля стража на „заралии“ за 0:2.

Крайното 1:2 фиксира Атанас Зехиров в 89-ата минута, но голът му се оказа единствено почетен.