Вратар отказа Тотнъм от топ 4

Тотнъм продължи със слабите си изяви в нападение, което доведе до втора загуба на тима на “Уайт Харт Лейн“, след като с трите точки днес от Лондон си тръгна Нюкасъл след успех с 1:0.

В първия неделен мач от 11-ия кръг на Премиършип единственото попадение падна след отлична изява на Лоик Реми в 13', като през първата част бе отменен още един гол на френския нападател.

“Шпорите“ пък създадоха поредица от положения, но Тим Крул беше блестящ и спря домакините в един от малкото мачове на отбора, в които имат толкова много ситуации пред противниковата врата. Общо на брой спасяванията на Крул бяха 14.

Грешката изхвърли лондончани от топ 4, като те са 6-и с 20 точки, а до края на деня могат да паднат още в класирането. Нюкасъл пък се изкачи до 9-о място със 17 пункта.

Двубоят почна с атаки на Тотнъм, а първата добра възможност се откри пред Солдадо, чийто удар с глава в 9' мина на сантиметри от страничната греда. В следващите си атаки обаче Нюкасъл отговори по отличен начин.

В 12' Реми излезе сам срещу Фридъл, но беше догонен от Кирикеш. Последва корнер, при който Фридъл се намеси решително на два пъти – при удари на Кабай и Лоик Реми.

Минута по-късно обаче отбраната на “шпорите“ беше изненадана от един от най-добрите играчи на Спърс през този сезон – Паулиньо. Той изгуби топката по нелеп начин в центъра от Гуфран, който веднага пусна между двамата защитници към Реми. Нападателят мина Фридъл и реализира без проблем – 0:1 за гостите.

Тотнъм се опита да отговори, като Ериксен и Тоусенд се разиграха, но Солдадо не успя да се възползва от техните пасове. Най-опасната ситуация дойде в 30', като Ериксен центрира отлично в наказателното поле, а с гръб към вратата Солдадо нанесе отличен удар, брилянтно париран от Крул.

Въпреки натиска Нюкасъл продължи да играе по-добре, а до края на полувремето гостите можеха да водят и с повече, но Реми пропусна на два пъти. Малко преди края той вкара, но голът бе отменен заради засада.

След почивката Тотнъм окупира половината на своя гост, но Тим Крул се отчете с няколко отлични спасявания. Солдадо и Таусенд бяха отказани от холандския страж, а още с влизането си Дефоу се отчете с два опасни, но неточни удари.

В заключителните 20 минути Крул продължи с блестящите си изяви, като извади почти невъзможни за спасяване удари по ъглите на Солдадо и Дефоу, а веднъж и гредата спаси “свраките“ от гол.