Вратар отчая Ювентус, Олимпиакос с нов успех в Шампионска лига

Страхотно представяне на вратаря Роберто помогна на гръцкия шампион Олимпиакос да стигне до изключително ценен домакински успех с 1:0 над италианския лидер Ювентус във възлов двубой от Група А на Шампионска лига.

Единственото попадение в мача след перфектна контраатака по лявото крило и прецизен изстрел от около 15 метра реализира Пайтим Касами в 32-ата минута. Отново той можеше да подпечата успеха на домакините след почивката, но изпусна далеч по-елементарно за отбелязване положение, оставен непокрит в малкото наказателно поле.

Като цяло обаче Ювентус трябва горчиво да съжалява, че не стигна поне до равенство в Пирея, а големият брой пропуски усложниха неимоверно задачата на „Старата госпожа“ да излезе от групата.

4120365

Олимпиакос и Атлетико (Мадрид) вече имат по 6 точки, след като „дюшекчиите“ разпиляха с 5:0 Малмьо. Шведите и Ювентус засега са с по само 3 пункта и остават в борбата за второто място, като не може да се определи ясен фаворит за промоция на осминафиналите.

Масимилиано Алегри не можеше да разчита на Андреа Бардзали, Мартин Касерес, Ромуло и Лука Мароне, а Фернандо Йоренте страдаше от проблем в гърба, който, в допълнение към липсата му на голове през сезона, провокира треньорът да заложи на Алваро Мората като партньор на Карлос Тевес.

4120366

Клаудио Маркизио отстъпи мястото си на терена на Артуро Видал, който получи почивка при равенството 1:1 със Сасуоло в последния мач от Серия А през миналия уикенд. Андреа Пирло също бе сред титулярите, като Пол Погба, Щефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа подпомагаха атакуващото дуо. Пред вратаря Джанлуиджи Буфон се подредиха Анджело Огбона вместо Патрис Евра, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини.

След почивката, когато Ювентус трябваше всячески да атакува в търсене на изравнителен гол, на терена се появи и Фернандо Йоренте, но отново не можа да открие головата си сметка.

4120364

Ибрахима Афелай изненадващо не започна сред титулярите на Олимпиакос, който пред собствена публика досега през сезона във всички турнири не само печели, но и радва февеноте си с висока резултатност. Най-сериозната индикация за евентуални проблеми на Юве в мача бе първият двубой от групата, в който турският надви с 3:2 испанския шампион с Атлетико (Мадрид).

През първото полувреме играта бе равностойна и донякъде закономерно Олимпиакос стигна до гол, след като бе поставен под малко напрежение от съперника си. След почивката обаче „бианконерите“ имаха поне четири стопроцентови положения, а нападателите Алваро Мората, Йоренте и Карлос Тевес изпуснаха от чисти ситуации на по-малко от десет метра разстояние до голлинията.

Вратарят Роберто тотално отчая торинци и се справи с канодатата срещу себе си, като и гредата му помогна в самия край при удар на Мората.