Вратар на Лудогорец остави Канада с шанс за Мондиал 2018

Вратарят на Лудогорец Милан Борян спаси шансовете на Канада за класиране на Мондиал 2018. Резервният страж на шампионите спаси няколко опасни положения при загубата на Канада с 1:2 като гост на Хондурас.

Джеймс Манджрекар даде аванс на „кленовите листа“ в 35-ата минута, но след това домакините обърнаха. Марио Мартинес изравни в добавеното време на първата част и Ромел Киото вкара победния гол в 50-ата минута.

Поражението с 1:2 беше най-доброто, с което можеше да се отърве канадският тим. Малката разлика се дължи на изявите на Борян, който отрази пет удара в рамката и няколко пъти излизаше напред, за да пресече опасни атаки към вратата си.

„Борян беше прекрасен. Той спря много голови положения и опасности, създадени от нашите съперници“, коментира селекционерът на националния отбор на Канада Бенито Флоро.

Победата позволи на Хондурас да излезе на второ място в класирането със 7 точки, на осем зад Мексико. „Ацтеките“ вече си осигуриха участие в следващата фаза на квалификациите. Вторият отбор в класирането също ще продължи.

Канада все още има шансове за участие в следващата фаза. Всичко обаче зависи от предстоящите във вторник мачове. Тогава Мексико трябва да победи Хондурас, а Канада трябва да разбие Салвадор. Канадците обаче трябва да наваксат пет гола в головата разлика, за да се класират за първи път от 15 години за финалната фаза на квалификациите за световно първенство.

„Със стопроцентова сигурност мога да заявя, че изявите на Милан Борян срещу Хондурас ни дадоха шанс и възможност за надежди за предстоящия във Ванкувър мач. Ако не беше той, щеше да загубим с поне три гола разлика. В Сан Педро Сула опитахме да не загубим, но не се получи. Поражението с малка разлика беше най-добрият от лошите сценарии“, призна халфът на Канада Скот Арфилд.