Враца спря Локо (Пд) в Монтана

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 0:0 с Ботев (Враца) като гост. Срещата се състоя от 18:45 снощи на стадион "Огоста" в Монтана. Двата отбора изиграха борбен мач и поделиха точките.

В 7-та минута Карагарен изведе на добра позиция Анте Аралица, който стреля от малък ъгъл, а топката мина на покрай страничния стълб. Ботев отговори с неточен удар от пряк свободен. В 18-та минута Йосип Томашевич напредна и центрира в наказателното поле на домакините, там капитанът Бирсент Карагарен засече с глава, но сантиметри го разделиха от това да изведе Локомотив напред.

На почивката Бруно Акрапович извърши принудителна смяна. Получилият разтежение Димитър Везалов бе заменен от Асен Георгиев. В 56-та минута Милош Петрович изскочи очи в очи със стража на врачани, но стреля право в него. В 75-та минута Йордан Апостолов от домакините нанесе изстрел от дистанция, минал встрани от вратата на Луков.

След този мач Локомотив събра 10 точки и се намира на 6-та позиция във временното класиране. Следващият кръг "черно-белите" са домакини на Левски (София). Срещата е насрочена за 16 септември от 20:00 на Лаута.