Впечатляваща статистика на Байерн след мача с Шахтьор

Ще успее ли отборът на Байерн (Мюнхен) да спечели Шампионска лига тази година?

Невероятна статистика бе извадена от снощната разгромна победа със 7:0 над Шахтьор (Донецк) в срещата реванш от 1/8-финалната фаза на най-комерсиалния футболен турнир.

Головото шоу на "Алианц Арена" бе открито още в третата минута, след като Томас Мюлер изпълни точно отсъдената дузпа за немския тим.

Останалите голове бяха дело на Жером Боатенг, Франк Рибери, Холгер Бадщубер, Роберт Левандовски и Марио Гьотце.

С изключение на вратаря Мануел Нойер и замененият в 19-тата минута поради контузия Ариен Робен, всички останали футболисти на баварския тим записаха срещу името си гол или асистенция.

4135556

Тази победа със 7:0 е най-изразителната в историята на Байерн в турнира, като през 2012 немския шампион разгроми със същия резултат и швейцарския Базел.

До сега възпитаниците на Пеп Гуардиола за пратили топката в противниковите мрежи цели 22 пъти, повече от всеки друг участник в надпреварата.