Впечатляващ Тотнъм разкова Куинс Парк и поведе в Англия

Тотнъм продължи впечатляващия старт на сезона, след като днес стигна до категорично 4:0 над градския съперник КПР в мач от 2-ия кръг на английската Премиър лийг, с което се изравни начело на класирането с Челси.

През миналия уикенд с човек по-малко „шпорите” успяха да излъжат Уест Хям за 0:1, а днес на „Уайт Харт Лейн” възпитаниците на Маурисио Почетино разбиха „рейнджърите” само за едно полувреме.

Още в 12’ резултатът беше открит, след като Бенталеб намери Адебайор отляво на нападението на домакините, а нападателят даде прекрасен пас за Шадли, който с глава в близост до далечната греда направи 1:0 за своите.

„Шпорите” продължиха с добрите си атаки и на няколко пъти пропуснаха да увеличат резултата, а в 23’ Ериксен удари и греда. В 29’ обаче хубаво центриране на Ламела намери непокрит Диер, който с глава успя да отбележи 2-ия си гол в Премиършип – 2:0.

В 37’ в прегръдките на играчите на домакините отново беше Шадли, който се разписа за 3:0. Голът обаче беше изработен по прекрасен начин от Ламела, който премина през двама играчи и поднесе топката за белгийския национал  - 3:0 до почивката.

През втората част домакините свалиха оборотите, а Хари Реднап смени тактиката си 3-5-2 на 4-4-2, но и това не спаси КПР от нов гол. В 65’ Дани Роуз изригна с пробив по левия фланг и центрира отлично за Адебайор, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка – 4:0 за Тотнъм.

Това беше и първият случай, в който „шпорите” вкарват 4 гола във вратата на лондонски съперник от 2008 година насам, а в същото време Тотнъм оглави класирането в Премиършип с 6 точки и по-добра голова разлика от Челси. КПР остава на дъното без точка.