Впечатляващ гол от 25 метра носи драматичен равен в дербито на Мърсисайд

Вицешампионът на Висшата лига Ливърпул не успя да се върне на пътя на победата в Премиър лийг, след като „червените“ бяха шокирани в 90' от Евертън и дербито на Мърсисайд от  6-ия кръг на шампионата завърши при равен резултат 1:1.

18-кратните шампиони доминираха изцяло в срещата, но гол падна едва в 64', и то от пряк свободен удар. С техничен удар Джерард прати топката в далечния на Хауърд ъгъл и донесе аванс на домакините.

Това беше десетият гол на капитана в дербито срещу Евертън, като той донесе първа точка от в последните 3 точки, след като „мърсисайдци“ инкасираха поражения срещу Уест Хям и Астън Вила.

4115685

В 91' обаче "Анфийлд" беше смълчан, след като Ловрен изчисти с глава пред наказателното поле, но там никой не блокира Ягиелка и той с топовен и рядко красив удар изравни резултата - 1:1.

Така Евертън продължава да бележи във всеки свой двубой от началото на сезона, но заради слабата си защита тимът на Роберто Мартинес остава в долната половина на таблицата с едва 6 точки. Ливърпул се изкачи временно на 10-о място със 7 пункта.

4115673

Двубоят почна с натиск на домакините, който доведе до напрежение в редиците на Евертън. "Карамелите" бъркаха в изнасянето на топката. Марио Балотели пробва своя късмет от пряк свободен удар, но стреля слабо. В 5' пък при първия си пробив Лукаку беше фаулиран от Морено на границата на наказателното поле, но съдийски сигнал не последва.

В 9' последва опасна атака на Ливърпул и Рахийм Стърлинг стреля опасно от воле, а топката срещна ръката на Бари, който вече имаше жълт картон. Съдията обаче реши, че няма да отсъди дузпа в тази ситуация.

4115672

Две минути по-късно последва нов пряк свободен удар за "червените", като Балотели стреля отлично, но Хауърд изби в корнер. Центрирането на Джерард беше прекрасно и Лалана нанесе тежък удар с глава, но отново американският страж извади котешки рефлекс и запази нулевото равенство.

Последва затишие пред двете врати, което беше нарушено в 25'. Бейнс се пребори с Ловрен в наказателното поле и нахлу до аутлинията. Той пусна пас за Нейсмит, но Манкийо успя да избие. Джерард отговори малко по-късно с удар от средна дистанция, но Хауърд отново парира. В 32' пък Лалана проби отлично отляво, но Балотели не успя да засече топката на метри от вратата.

4115671

10 минути по-късно Хендерсън изведе по отличен начин Стърлинг отляво в наказателното поле, а крилото успя да стреля силно, но Хауърд за пореден път показа класата си и боксира в корнер. Това беше и последният опасен момент до края на полувремето - 0:0.

Втортата част почна далеч по-скучно, като "карамелите" затвориха постъпите към вратата си още по-добре и положения за Ливърпул липсваха. Балотели и Ловрен пробваха удари, но те бяха неточни. Първият точен удар за полувремето дойде в 60', когато Нейсмит стреля опасно, но Миньоле се намеси.

4115675

В 64' се стигна до пряк свободен удар, след като Балотели беше фалиран от Балотели. Играчите на гостите очакваха нападателят да стреля, но Джерард се нагърби с изпълнението и с перфектен изстрел успя да даде аванс на своите - 1:0. Само две минути по-късно Стърлинг с центриране преодоля Хауърд и Балотели стреля на празна врата, но нацели напречната греда.

"Червените" се развихриха в нападение и Хауърд трябваше да се намесва на два пъти, докато Евертън продължи да не прави нищо в нападение и в последите 10 минути на терена се пояив Самуел Ето'о.

4115676

До края на срещата "карамелите" атакуваха масирано, но Ливърпул се отбраняваше отлично. Това обаче се промени в 92'. При центриране отдясно Ловрен изчисти към центъра, но никой не покри Ягиелка, който с топовен удар от 30 метра донесе равенството на своите - 1:1. С последната си атака в мача Евертън можеше да стигне и до победата, но Гарет Бари пропусна.