Возняцки се класира за финала в Щутгард

галерия:

Номер 1 в света Каролина Возняцки се класира за финала на турнира по тенис в германския град Щутгарт с награден фонд 721 хиляди долара.


Возняцки победи полякинята Агниешка Радванска със 7:5, 6:3 за 1:54 часа и на финала ще играе с Юлия Гьоргес (Германия), предава БТА.


Датчанката губеше с 1:3 в първия сет, който спечели доста трудно, но във втората част поведе с 5:2 и до края на мача нямаше никакви проблеми.


В другия полуфинал миналогодишната вицешампионка и номер 7 в света Саманта Стосър (Австралия) загуби от представителка на домакините Юлия Гьоргес с 4:6, 6:3, 5:7.


20-годишната датчанка ще се бори днес за четвърта титла в кариерата си. Возняцки има два победи в два мача срещу Гьоргес. Гьоргес пък става първата германка на финал в Щутгарт след Анке Хубер през 1996 година.


"Да победя така тенисистка като Стосър е направо невероятно", каза германката, която е номер 32 в света.

 

Ако тенисът е любимият ви спорт, PokerStarsкани вас и вашите приятели на финала на Уимбълдън. Спечелете спортно пътуване по избор на стойност 100 000 долара с Game of Your Life