Вожняцки със зрелищен обрат в луд мач с 13 пробива

снимка: twitter.com

Бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки се промъкна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия след грандиозен обрат. Датчанката надви младата хърватка Яна Фет с 3-6, 6-2, 7-5. По интересното обаче е, че настоящата световна номер 2 изоставаше с 1-5 в решителната част и отрази два мачбола при 15-40, за да направи по-късно зрелищен обрат.

Първият сет започна с три светкавични пробива, след които предимството бе за Яна Фет. Тя поведе с 2-1, а до края на частта дори не даде брейкбол на съперничката си. При 3-5 Вожняцки сервира за оставане в сета, но се пропука и бе пробита на нула, с което сдаде частта.

Вторият сет предложи още по-голяма драма. Вожняцки проби сервиса на хърватката за 2-1, а след това и за 4-1. Тя обаче успя да върне един брейк за 2-4 след гладиаторски гейм, в който имаше зели 4 възможности за пробив. В следващия Вожняцки проби на нула и след това затвори частта с 6-2, за да изравни.

Драмата тепърва предстоеше - още в откриващото си подаване датчанката даде 4 брейкбола на Фет, но успя да се измъкне. Въпреки това тя загуби подаването си за 3-1, а после хърватката дръпна с 5-1 и сервира за победата.

Вожняцки обаче не се бе предала. Тя отрази два мачбола при 15-40 и 30-40, след което обърна развоя на гейма и успя да пробие. Датчанката бързо затвърди брейка, а Фет пак сервираше за мача. И там обаче не успя да покаже достатъчно хладнокръвие, за да приключи срещата и номер 2 в света проби, а след това изравни за 5-5.

Вожняцки направи трети последователен пробив с феноменална игра, след което самата тя получи шанс да сервира за победата. Датчанката взе подаването си на 15 и спечели лудия спектакъл, на който се насладиха зрителите в Мелбърн.

В следващия кръг датчанката ще играе срещу победителката в мача между Кики Бертенс и Никол Гибс.