Вожняцки се сбогува с тениса емоционално, Серина сензационно отпадна в Мелбърн

Бившата №1 в световния тенис -красавицата Каролине Вожняцки, изигра последния мач в кариерата си. Това стана факт, след като 29-годишната датчанка загуби с 5:7, 6:3, 5:7 от тунизийката Онс Жабур в третия кръг на Australian Open.

Още през миналата година Вожняцки беше обявила, че първият за годината турнир от Големия шлем, който спечели през 2018 г., ще бъде последната й проява като професионален тенисист.

25-годишната Жабур, който в първия кръг елиминира 12-ата в схемата Йохана Конта, а след това във втория отстрани и бившата №4 Гаролин Гарсия, сега приключи кариерата на датчанката, след като пласира 43 уинъра за победата си в Мелбърн.

Последният удар на Каролине Вожняцки в професионалния теис беше форхенд, който беше прекалено дълъг и излезе в аут, пише gol.bg. Така световната №78 се класира за четвъртия кръг на Australian Open за първи път в кариерата си.

След загубата си Каролине Вожняцки седна на стола си и започна да бърше сълзите на раздялата си с тениса.

„Мисля, че стана много добре, че приключих с грешка от форхенд в трисетов мач“, заяви шеговито датчанката, усмихвайки се през сълзи на публиката.

Датчанката дебютира в професионалния женски тенис през 2007 г. и оттогава спечели 30 титли, включително Australian Open през 2018 г. На 11 октомври 2010 г. стана №1 в световната ранглиста. За периода си като професионалистка Вожняцки спечели над 34 милиона долара от наградни фондове.

Междувременно Серина Уилямс сензационно приключи в третия кръг на Australian Open атаката си на 24-а титла от Големия шлем и завърши поредния си опит да изравни рекорда на Маргарет Корт. 38-годишната американка, която според букмейкърите беше фаворит да спечели осми трофей от Откритото първенство на Австралия, загуби с 4:6, 7:6 (2), 5:7 в мача си с китайката Ванг Кианг.

29-ата в света Ванг спечели само един гейм в предишния си мач срещу Серина Уилямс (1:6, 0:6) и беше подложена на унищожителна критика в родината си заради загубата на четвъртфиналите на US Open. Уилямс пък не е печелила турнир от Шлема от 2017 г., когато триумфира в Мелбърн по време на бременността си.

С успеха си над Серина китайката записа най-доброто си представяне на Australian Open, след като през миналата година стигна до третия кръг, а след това повтори този резултат на „Уимбълдън“, за да дойде четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ.

Следващата съперничка на Ванг Кианг ще бъде тунизийката Онс Жабур, която по-рано днес сложи край на кариерата на Каролине Возняцки, която е близка приятелка на Серина Уилямс.