Волфсбург се залепи за Байерн, неочаквана загуба за Майнц у дома

Волфсбург продължава увереното си представяне в Бундеслигата, след като тази вечер Олич и компания разбиха Щутгарт като гост с 0:4 в мач от 10-ия кръг на немския шампионат.

"Вълците" изиграха силен тактически двубой и се възползваха от своите шансове, а още в 15' Иван Перишич обърка плановете на "швабите". Той се отчете с отличен индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и с прекрасен удар откри резултата.

В следващите минути Щутгарт доминираше, но Волфсбург контраатакуваше много успешно и в 37' Олич успя да удвои, но попадението беше отменено заради засада. В добавеното време на първата част обаче гостите успяха да реализират, след като Де Бдойне центрира отлично от пряк свободен удар на Нокх с глава удвои - 0:2.

През втората част "швабите" се хвърлиха в атаки, но бяха изненадани още в 48', когато Виейриня изведе Де Бройне и той без проблем подпечата победата на своите, а Олич на два пъти пропусна да направи победата още по-разгромна. Все пак 4-и гол падна, като 2 минути преди края Перишич записа 2-ия си гол.

Майнц 05 в същото време допусна много изненадваща домакинска загуба за 2014 година (с изключение на тази от Байерн през миналия сезон), губейки с 1:2 от Вердер Бремен. Домакините откриха още в 3' чрез Оказаки, но в края на полувремето Ди Санто изравни, въпреки че изпусна дузпа. В 48' той се разписа още веднъж и донесе победата за Вердер.

Отборът на Тодор Неделев натисна и имаше няколко изключителни положения, а освен това беше отменен гол на Оказаки. До края на двубоя обаче Майнц не успя да се спаси от загубата.

Хамбургер пък спечели домакинския си мач срещу Байер Леверкузен, а единствният гол падна в 26' от дузпа. Точен беше Рафаел ван дер Ваарт.

Волфсбуфг събра 20 точки и вече е на 2-о място - само на точка зад лидера Байерн (Мюнхен). Победата на Хамбургер пък извади един от немските грандове от зоната на изпадащите. Хамбургер е с 9 точки и прати Борусия (Д) сред изпадащите. Довечера Борусия играе срещу Байерн.