Волфсбург продължи лошата си серия в Бундеслигата

Волфсбург продължи лошата си серия в германското първенство по футбол, след като загуби с 0:2 от отправилия едва четири удара към съперниковата врата Майнц.

Защитникът Жуниор Диас откри резултата в 37-та минута, а Адам Салай оформи крайното 2:0 само десет минути по-късно, въпреки че реално мачът се играеше най-вече пред вратата на Майнц.

Трагичният развой на събитията на терена принуди старши треньора на "вълците" Феликс Магат да направи няколко промени на почивката, като едната от тях беше смяна на нападателя Бас Дост за дебютанта Феран Масани.

Той раздвижи играта и помогна за няколко атаки, но Виейриня пропусна две добри положения, а Емануел Погатец стреля с глава на сантиметри от горната греда на Майнц. Новият срамен резултат остави Волфсбург на 16-о място с пет точки, докато Майнц е с две повече на 11-та позиция в Бундеслигата.